Obecně o Tarotu

18. září 2011 v 8:04 | Eliška |  Tarotové karty
Tarot býval nevšedním a poněkud ezoterickým způsobem, jak předpovídat osud, pracovali s ním specialisté a používali několik balíčků s tradičními symboly. Dnes se prodávají desítky nové navržených sad se symboly z různých mytologií a z různých kulturních prostředí. Byly však také vydány repliky velmi starých sad. Mnohé z nich jsou opravdu krásné a často jsou objektem sběratelského zájmu a k věštění se vůbec nepoužívají.

Tarot je starý karetní systém, skládající se ze 78 karet. Je složen z Malé a Velké arkány (arcanum znamená v latině tajemství), kde každá karta má svůj specifický význam. V kartách jsou zastoupeny 4 základní živly:

VZDUCH, VODA, OHEŇ, ZEMĚ.
Tarot je odrazem nás samých a života, který nás obklopuje. Tarot neslouží jako předpovídač jednoznačné budoucnosti, ale jako ukazatel cesty. Pomocí tarotu
můžeme docílit lepší intuice a dosáhnout lepšího poznání sebe samých.
Velká arkána je nejvýznamnější částí ktarotu, jde o 22 karet, tzv. trumfů.
Malá arkána sestává ze zbývajících 56 karet, které jsou rozděleny do 4 barev (druhů):

HOLE, POHÁRY, MEČE, DISKY
Jednotlivé barvy odpovídají 4 živlům a 4 psychickým funkcím.
HOLE - OHEŇ - INTUICE
POHÁRY - VODA - CÍTĚNÍ
MEČE - VZDUCH - MYŠLENÍ
DISKY - ZEMĚ - VNÍMÁNÍ
Každá z barev je zastoupená 14 karetními obrazy, vždy 10 karet od esa (koncentrace sil živlu), přes dvojku, trojku až desítku (dovršení vývoje živlu), dátle 4 "dvorní" karty (zastupují 16 možných kombinací 4 živlů), páže, rytíř, královna a král.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama